+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • Coaching dla liderów NGO

  Projekt polegał na przeprowadzeniu cyklu coachingu grupowego, wzmacniającego kadry organizacji działających na terenie Warszawy na rzecz jej mieszkańców i kultury. Na cykl składało się 5 spotkań, każde trwające 3,5 godziny. Celem projektu było podniesienie kompetencji i rozwój liderów organizacji pozarządowych z terenu dzielnicy Śródmieście w Warszawie, a w konsekwencji wzrost jakości wydarzeń kulturalnych. Projekt dofinansowany został ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Projekt skierowany był do:

  • Organizacji działających na terenie Śródmieścia w Warszawie
  • Fundacji lub stowarzyszeń działających na polu kultury
  • Liderów i osób aktywnie zaangażowanych w rozwój swojej organizacji

  Opis projektu

  Coaching grupowy Fundacji Atalaya to przestrzeń, w której członkowie organizacji mogą zdobywać nową wiedzę o sobie, swoim zespole i otoczeniu, wymieniać się doświadczeniami, eksperymentować, sprawdzać w praktyce przyjęte założenia oraz utrwalać dobre nawyki na poziomie myślenia i działania. Podczas spotkań dyskutowaliśmy kwestie takie jak: możliwość wprowadzania pożądanych zmian w organizacji, podnoszenie odpowiedzialności za podejmowane decyzje i działania oraz wsparcie procesu planowania przyszłości zgodnie z systemem wartości podzielanym przez członków organizacji pozarządowej.

  Metodologia coachingu grupowego wspomaga proces dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Coaching jest obecnie kojarzony przede wszystkim ze środowiskiem biznesowym, które stosuje go ze względu na wysoką skuteczność. Ma pozytywny wpływ na wzrost pewności siebie, rozwój kompetencji interpersonalnych, wydajności w pracy, zarządzanie organizacją, zarządzanie czasem, czy efektywność zespołów.