+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl

Przez ostatnie trzy lata Atalaya miała okazje współpracować z organizacją LUR działającej na rzecz młodzieży w Słowenii. Dotychczas w ramach programu Erasmus+ Values in Action Methods Exchange nasza kadra wymieniała się metodami i doświadczeniami. Teraz czas na naszą młodzież. Od 19 do 27 styczniu 2018 roku wybraliśmy się na wspólną podróż do Krakowa gdzie młodzi mieli okazję odpowiedzieć na zidentyfikowany przez siebie problem społeczny: Jak spędzać czas w aktywny i inspirujący sposób razem z ciekawymi ludźmi bez imprez, używek i zachowań destrukcyjnych?
Zainspirowani aktywizującymi metodami postanowili wspólnie stworzyć grę terenową, która wymagała od nich samodzielności, kreatywności, zaangażowania oraz współpracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo i językowo. Grę podzielimy na rozdziały, nad którymi pracowały międzykulturowe zespoły. Przedostatni dzień wyjazdy przeznaczyliśmy na testowanie. Każdy uczestnik zrealizował wszystkie wyzwania, w których mistrzami gry byli ich twórcy. Końcowy efekt jest już dostępny poprzez aplikację ActionBound (instrukcja i link do gry poniżej).

Podczas wyjazdu nie zabrakło też okazji do zwiedzania Krakowa, w którym niewielu z naszych uczestników miało okazję się znaleźć. Poznaliśmy tajniki Kazimierza, sztukę uliczną i była krótka powtórka z historii. Wieczorny czas wolny młodzi wykorzystywali na kino, łyżwy, escape roomy, długie rozmowy o życiu i… korepetycje z angielskiego. Jak zawsze stawiamy na jak największą samodzielność młodzieży, oddając im inicjatywę tu gdzie to możliwe. Jest to ich projekt, ich wyjazd i ich przygoda. Projekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i szukamy obecnie nowych międzynarodowych partnerów, z którymi moglibyśmy powtórzyć ten sukces.

ICOTNastępnym razem jak będziesz w Krakowie, ściągnij aplikację ActionBound i zagraj w naszą grę miejską (link zabierze Cię do strony ActionBound gdzie możesz zeskanować QR code i rozpocząć
grę). Jest to gra zespołowa pełna wyzwań porozrzucanych po najciekawszych miejscach Krakowa. Od graczy wymagać będzie odwagi, wyjścia z własnej strefy komfortu, znajomości kultury Polskiej (i częściowo też Słoweńskiej) oraz wytrwałości w poszukiwaniu kolejnych punktów i etapów.

Na naszych kanałach social znajdziecie zdjęcia z przygotowań, warsztatów oraz samego wyjazdu. Tak wyglądało ostateczne rozegranie gry w naszym wydaniu 25 stycznia 2018. Wygrana drużyna dotarła na metę w 5 godzin i 3 minuty:

Erasmus+ Ljudska univerza Radovljica