+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • W ramach Małej Akademii Innowacji realizujemy zazwyczaj 3 cykle warsztatów rozwojowo-edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat z Warszawy. Wszystkie zajęcia łączą w sobie rozwój kompetencji społecznych, naukowych oraz cyfrowych.

  Do wyboru są następujące cykle zajęć (w każdym cyklu 5 lub 6 spotkań po 2 godziny):

  Zapytaj o ofertę


  W ramach Małej Akademii Innowacji proponujemy pięć cykli warsztatów edukacyjno-rozwojowych:

  Mali astronomowie – podróż w kosmos

  Screen Shot 2015-04-13 at 19.42.58Cykl zajęć, mających przybliżyć w pasjonujący sposób wiedzę na temat kosmosu i gwiazd, jednocześnie rozwijając umiejętności motoryczne, społeczne oraz wyobraźnię. Dzieci przygotowują się do wyprawy w kosmos, budują wspólnie statek kosmiczny i razem wypełniają przygotowane misje kosmiczne, wymagające różnych umiejętności m.in. współpracy w zespole i komunikacji. Podczas zajęć dzieci spotykają obce cywilizacje w kosmosie, lądują na Księżycu, gdzie w ramach ekspedycji spróbują posadzić jadalne rośliny. Przy wykorzystaniu różnych metod aktywnych dzieci rozwijają umiejętności manualne i techniczne, pracę w zespole, komunikację oraz kreatywne i logiczne myślenie. Będzie też okazja, by poznać sławnych astronomów i odwiedzić obce planety.

  Inwestowanie w przedsiebiorczość

  przedsiebiorczosc

  Już od wczesnych lat uczymy dzieci zarządzania budżetem poprzez kieszonkowe czy samodzielne zakupy w sklepie. Czy nasi najmłodsi potrafiliby utrzymać się samodzielnie na rynku pracy? Czy wiedzą jakie niezapowiedziane wydatki mogą nas czekać? Gdzie ucieka prawie połowa naszej pensji, gdy zaczynamy zarabiać?
  Na warsztatach z odkrywania tajemnic przedsiębiorczości odpowiemy wspólnie na każde z tych trudnych pytań. Aby zapobiec coraz bardziej powszechnym przekonaniom, że pieniądze zdobywa się ze ściany po wciśnięciu paru guzików, stworzyliśmy nowy program „Inwestowanie w przedsiębiorczość”. Trudne tematy związane z zarabianiem, oszczędzaniem i utrzymaniem się na rynku pracy przedstawiamy dzieciom w angażujących warsztatach, wypełnionych grami, innowacyjnymi metodami nauczania, pracą grupową i wyzwaniami.
  Celem programu jest wprowadzenie podstawowych tematów związanych z przedsiębiorczością a następnie sprawdzenie zdobytej wiedzy w działaniu podczas rozgrywki gry pt. „Na pensji minimalnej”. W zależności od wieku dzieci i zainteresowań grupy, tematy oraz zakres poruszanych zagadnień zostanie dostosowany do oczekiwań uczestników.


  Laboratorium małych naukowców

  lab_kolorPodczas zajęć dzieci wcielają się w małych naukowców i poprzez różne eksperymenty, doświadczenia i obserwacje rozwijają m.in. umiejętność zadawania pytań, współpracy zespołowej i komunikacji. Ucząc się, poprzez doświadczenie i zabawę, dowiadują się ciekawych rzeczy o otaczającym ich świecie: o upływie czasu, wyporności, wadze czy gęstości. Jednocześnie, pracując metodami aktywnymi, biorą udział w burzach mózgów, rozwiązują problemy i analizują różne zjawiska.

  Sztuka w działaniu

  Czym jest sztuka i do czego jest nam potrzebna? Czy sztuka może dawać super moce? Jaki związek istnieje między alchemią, a sztuką? Czy dzięki sztuce możemy dowiedzieć się czegoś o sobie? Czy potrafi ona grać na naszych emocjach? A czy posiada granice, czy raczej jest jak nasza bezkresna wyobraźnia? Poprzez innowacyjne podejście program wychodzi poza granice szkolnej edukacji, wprowadzając wartość, jaką jest „wezwanie do działania”.

  Detektywi w sieci

  Cykl zajęć dla dzieci, wprowadzających do świata nowych technologii, programowania, multimediów i internetu. Dzieci na zajęciach wcielają się w role detektywów i podejmują wyzwanie rozwikłania zagadki pewnej tajemniczej kradzieży. Poprzez wykorzystanie internetu i nowych mediów, a także gier, zabaw i pracy w zespołach projektowych, dzieci rozwijają zarówno umiejętności cyfrowe, jak i kompetencje społeczne i dowiadują się w jaki sposób można wykorzystywać nowe technologie w edukacji, tak aby nauka była ciekawa, wciągająca i inspirująca. Przez cały czas, obok rozwoju umiejętności cyfrowych i programistycznych, rozwijają również umiejętność współpracy w zespołach, komunikacji i rozwiązywania problemów.


  Zrealizowane edycje Małej Akademii Innowacji:  MAI2
  Pierwsza edycja realizowana była w 2015 roku we współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Ochota. Projekt był współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa. Zrealizowane zostały 3 cykle, z czego dwa w bibliotekach, a jeden dla dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny “Koło”. Szczegółowe opisy zajęć wraz ze scenariuszami do pobrania dostępne są na stronie poszczególnych cykli: Laboratorium małych naukowców, Mali astronomowie – podroż w kosmos, Detektywi w sieci.

  _________________________________________________________________________________
  MAI1
  Druga edycja odbyła się w 2016 we współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Ochota. Projekt był współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa. Zrealizowane zostały 3 cykle: Laboratorium małych naukowców, Mali astronomowie – podroż w kosmos oraz Inwestowanie w przedsiębiorczość.