+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • Projekt ten jest częścią Małej Akademii Innowacji, czyli projektu, w którym realizujemy 4 cykle warsztatów rozwojowo-edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wszystkie zajęcia łączą w sobie rozwój kompetencji społecznych, naukowych oraz cyfrowych. Zapraszamy szkoły, biblioteki, domy kultury do skorzystania z oferty – zajęcia mogą być realizowane zarówno pojedynczo, jak i w pakietach po kilka wybranych modułów.

  Na projekt składają się 4 cykle zajęć (w każdym cyklu 6-7 spotkań po 2 godziny):

  • Laboratorium małych naukowców (dzieci w wieku 6-9)
  • Mali astronomowie – podroż w kosmos (dzieci w wieku 6-9)
  • Detektywi w sieci (dzieci w wieku 10-12)
  • Inwestowanie w przedsiębiorczość (dzieci w wieku 7-9)

  Zapytaj o ofertę


  W 2015 i 2016 przeprowadziliśmy dwie bezpłatne edycje Małej Akademii we współpracy z Bibliotekami Publicznymi dzielnicy Ochota: Biblioteką “Przy Baleya”, “Pod Skrzydłami” i “Przystankiem Książka” dla trzech grup dzieci. Projekt współfinansowany został ze środków m.st. Warszawy.

  Laboratorium małych naukowców

  lab_kolorPodczas zajęć dzieci wcielają się w małych naukowców i poprzez różne eksperymenty, doświadczenia i obserwacje rozwijają m.in. umiejętność zadawania pytań, współpracy zespołowej i komunikacji. Ucząc się, poprzez doświadczenie i zabawę, dowiadują się ciekawych rzeczy o otaczającym ich świecie: o upływie czasu, wyporności, wadze czy gęstości. Jednocześnie, pracując metodami aktywnymi, biorą udział w burzach mózgów, rozwiązują problemy i analizują różne zjawiska fizyczne, chemiczne, przyrodnicze.