+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl


 • Ruszyliśmy właśnie z 3 edycją Małej Akademii Innowacji. Tym razem za sprawą Biura Edukacji, które współfinansuje projekt, będziemy mogły przeprowadzić aż 4 cykle warsztatów rozwojowo-edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat z Warszawy. Zajęcia łączą w sobie rozwój kompetencji społecznych, naukowych oraz cyfrowych. Aktualnie trwa cykl Laboratorium Małych Naukowców (rozpoczął się w październiku i skończy się w grudniu). Podczas zajęć dzieci w wieku 6-10 lat wcielają się w małych naukowców i poprzez różne eksperymenty, doświadczenia i obserwacje rozwijają m.in. umiejętność zadawania pytań, współpracy zespołowej i komunikacji. Pracując metodami aktywnymi, biorą udział w burzach mózgów, rozwiązują problemy i analizują różne zjawiska.

  Tuż po feriach zimowych rozpoczynamy warsztaty dla Małych Astronomów, Cyfrowych Juniorów oraz Sztukę w Działaniu.

  Nie czekajcie, zapiszcie swoje dzieciaki już dziś!

  Do wyboru są następujące, bezpłatne cykle zajęć (w każdym cyklu 5 spotkań po 2 godziny):  Zapisy na zajęcia – klik!


  Mali astronomowie – podróż w kosmos

  Screen Shot 2015-04-13 at 19.42.58Cykl zajęć dedykowany dzieciom w wieku 9-10 lat, potrafiących już czytać, mający przybliżyć w pasjonujący sposób wiedzę na temat kosmosu i gwiazd. Jednocześnie rozwijając umiejętności motoryczne, społeczne oraz wyobraźnię. Dzieci przygotowują się do wyprawy w kosmos, budują wspólnie statek kosmiczny i razem wypełniają przygotowane misje kosmiczne, wymagające różnych umiejętności m.in. współpracy w zespole i komunikacji. Podczas zajęć dzieci spotykają obce cywilizacje w kosmosie, lądują na Księżycu, gdzie w ramach ekspedycji spróbują posadzić jadalne rośliny. Przy wykorzystaniu różnych metod aktywnych dzieci rozwijają umiejętności manualne i techniczne, pracę w zespole, komunikację oraz kreatywne i logiczne myślenie.

  Zapisy na zajęcia  Sztuka w działaniu

  Screen Shot 2015-04-13 at 19.42.58Czym jest sztuka i do czego jest nam potrzebna? Czy sztuka może dawać super moce? Jaki związek istnieje między alchemią, a sztuką? Czy dzięki sztuce możemy dowiedzieć się czegoś o sobie? Czy potrafi ona grać na naszych emocjach i zmysłach? A czy posiada granice, czy raczej jest jak nasza bezkresna wyobraźnia? Na te i wiele innych pytań będą mogły szukać odpowiedzi dzieci w wieku 6-10 lat. Poprzez innowacyjne podejście program wychodzi poza granice szkolnej edukacji, wprowadzając wartość, jaką jest „wezwanie do działania”.

  Zapisy na zajęcia  Cyfrowi Juniorzy

  Cykl zajęć dla dzieci w wieku 8-9 lat początkujących w programowaniu, nieznających programu Scratch Junior ale potrafiących czytać. Warsztaty wprowadzają do świata nowych technologii, programowania, multimediów i internetu. Poprzez wykorzystanie internetu i nowych mediów w pracy w zespołach projektowych, dzieci rozwijają zarówno umiejętności cyfrowe, jak i kompetencje społeczne oraz dowiadują się, w jaki sposób można wykorzystywać nowe technologie w edukacji, tak aby nauka była ciekawa, wciągająca i inspirująca.

  Zapisy na zajęcia   

  Zrealizowane edycje Małej Akademii Innowacji:  MAI2
  Pierwsza edycja realizowana była w 2015 roku we współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Ochota. Projekt był współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa. Zrealizowane zostały 3 cykle, z czego dwa w bibliotekach, a jeden dla dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny “Koło”. Szczegółowe opisy zajęć wraz ze scenariuszami do pobrania dostępne są na stronie poszczególnych cykli: Laboratorium małych naukowców, Mali astronomowie – podroż w kosmos, Detektywi w sieci.
  _________________________________________________________________________________
  MAI1
  Druga edycja odbyła się w 2016 we współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Ochota. Projekt był współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa. Zrealizowane zostały 3 cykle: Laboratorium małych naukowców, Mali astronomowie – podroż w kosmos oraz Inwestowanie w przedsiębiorczość.