+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • Współfinansowany przez Biuro Edukacji projekt MOST to połączenie w twórczym działaniu młodzieży gimnazjalnej i licealnej mieszkającej po obu stronach Wisły. Chcemy zachęcić Was do uczestnictwa w sprawach miasta oraz inspirować do aktywności obywatelskiej i budowania świadomego i nowoczesnego społeczeństwa. Stawiamy na rozwój kreatywności, umiejętności współpracy i komunikacji opartej na empatii. Chcemy poprzez sztukę, kulturę i sport rozwijać kompetencje potrzebne teraz i w przyszłości.

  Zachęcimy Was do podejmowania działań na rzecz rozwoju Warszawy i wzmocnienia więzi społecznych. Każdy z was będzie mógł wziąć udział w trzech warsztatach, po jednym z każdego filaru. Od Was zależy, które wybierzecie.
  Ważne! Ilość miejsc jest ograniczona. Im szybciej się zdecydujecie – tym większa macie szansę na szansę na taki zestaw warsztatów jaki najbardziej Wam się podoba.


  A oto filary i wchodzące w ich skład warsztaty:

  FILAR SZTUKI: STREETART / TEATR IMPRO / MULTIMEDIA
  FILAR ROZWOJU: CHANGE ZONE / EMOLIDER / HOMO-VARSOVIENSIS
  FILAR SPORTU: WORK-OUT/WORK-IN / KAJAK-COACHING / PANORAMAYOGA

  Faza warsztatowa trwać będzie od marca do czerwca 2018 roku. W tej fazie Projektu MOST będziecie zdobywać nowe umiejętności i wiedzę.
  Zdobyte w trakcie warsztatów umiejętności i wiedza przydadzą Wam się w trakcie Gry Miejskiej, która odbędzie się 16.06.2018 r. To inspirujące doświadczenie dziać się będzie na terenach nadwiślanych, w okolicy Mostu Świętokrzyskiego. ZAPRASZAMY!

  Weź udział w projekcie! Pobierz zgodę na udział Regulamin projektu


  TERMINY WARSZTATÓW  RozwojROZWÓJ
  Change zone – 7 kwietnia 2018
  Emolider – 7 kwietnia 2018
  Homo Varsaviensis – 8 kwietnia 2018

  SztukaSZTUKA
  Teatr Impro – środa 18 kwietnia – popołudnie (16.00-20.00 lub 17.00-21.00)
  Multimedia – sobota 21 kwietnia 2018.
  Street art – sobota 21 kwietnia 2018.

  SportSPORT
  Work-out/work-in – 19 maja
  Kajak Coaching – niedziela 20 maja 2018
  Panoramayoga – sobota 9 czerwca

  GRA MIEJSKA
  16 czerwca (koordynator Anna Owsiany)

  OPIS WARSZTATÓW  MostHOMO-VARSOVIENSIS
  Jesteś z miasta? To widać, słychać i czuć. 🙂 Dlatego nie może Cię zabraknąć na tym warsztacie. W jego trakcie poszukacie swoich korzeni, tych realnych oraz tych metaforycznych. Zastanowicie się wspólnie, co chcielibyście zmienić lub ulepszyć w stolicy, żeby czuć się tu komfortowo. Wykreujecie wizję Warszawy przyszłości i zastanowicie się jak wprowadzić je w życie. Duża dawka energii – gwarantowana!
  Miejsce warsztatu – Fundacja Atalaya, ul. Wolska 66/39

  MostEMOLIDER
  Zostań EmoLiderem! Teraz w zasięgu ręki masz zdobycie wiedzy i umiejętności skutecznej współpracy i realizowania zamierzonych celów. Możesz inspirować siebie i innych do działania. Na warsztacie dowiesz się, czym jest inteligencja emocjonalna, jak świadomie wyrażać swoje i czytać emocje innych. Wypróbujecie metodę Design Thinking do projektowania rozwiązań dla siebie, zespołu z którym współpracujecie oraz w większej skali dla swojego miasta, Warszawy. Te wszystkie umiejętności są na wagę złota. Czekamy na Ciebie my i Warszawa. 🙂
  Miejsce warsztatu – Fundacja Atalaya, ul. Wolska 66/39

  MostCHANGE ZONE
  Zmiany, zmiany, zmiany! Dzieją się ciągle i na każdym polu: szkolnym, domowym, koleżeńskim. Jak stawiać im czoło, akceptować, a nawet polubić? Odpowiedzi na te pytania poszukamy na warsztacie, tworząc między innymi scenariusze “zmian”. Bycie jej reżyserem pozwala ją oswoić i sprawia, że jest bardziej przyjazna. Będziecie pracować i bawić się w mniejszych i większych grupach zadaniowych, przedyskutujecie efekty swojej pracy i wyciągniecie wnioski na przyszłość. Skorzystacie na tym Wy i Wasze miasto – bo część uwagi na warsztacie poświęcicie zmianom jakie chcecie, żeby zaszły w stolicy. Do dzieła!
  Miejsce warsztatu – Fundacja Atalaya, ul. Wolska 66/39

  MostPANORAMAYOGA
  Czy da się połączyć energię, spokój i panoramę? Przyjdźcie na warsztat Panoramayogi, żeby się o tym przekonać. Tu poznacie i będziecie praktykować asany oraz trenować oddech. A wszystko z widokiem na Wisłę. Spotkamy się bowiem na skwerze przy pomniku Warszawskiej Syrenki. Po części jogicznej – zaprosimy Was do kreatywnej dyskusji – na temat jak w pędzącym świecie zatrzymać się, złapać oddech oraz znaleźć przestrzeń i czas dla siebie. W jakich miejscach w Warszawie czujemy się spokojni i co to sprawia? Co można zrobić by było ich więcej?
  Warsztat poprowadzi Kamila Karpińska.
  Miejsce warsztatu – tereny zielone po obu stronach Wisły.

  MostWORK-OUT / WORK-IN
  Miasto należy do Ciebie! Zapraszamy Cię do odkrywania Warszawy, szczególnie tej nadwiślańskiej razem z Tomkiem Kwaczynskim, trenerem work-out’u. Na trasie warsztatu znajdą się “stacje/przeszkody”, które tylko jako zespół będziecie w stanie pokonać. A w czasie kilku krótkich burz mózgów, będziecie mogli zaproponować własne pomysły i rozwiązania dla Warszawy. Do biegu, gotowi, start!
  Miejsce warsztatu – tereny otwarte w Warszawie w tym nad Wisłą (na przykład:Free60 – Street Workout & GYM Solutions)

  MostKAJAK-COACHING
  Ahoj przygodo! Szukamy chętnych na podróż dookoła kajaka. Pierwszy etap to “skok w przyszłość”. Zastanowicie się jak chcecie, żeby wyglądała Wasza przyszłość. Kim chcecie być, co robić? Drugi etap, to podróż kajakami po Porcie Czerniakowskim. Czekają tam na Was kreatywne ćwiczenia związane ze współpracą i pokonywaniem wyzwań. Poznacie też florę brzegów Wisły z perspektywy kajaka. Sfotografujecie to, co wyda Wam się ciekawe i inspirujące oraz porównacie nawzajem swoje obserwacje. “Płyń z prądem, a czasem pod prąd, ale zawsze w zgodzie z sobą” – oto motto tego warsztatu.
  Zapraszają na niego instruktorzy kajakarstwa z KIM (Kajaki i Młodzież) oraz Ewa Cieniak.
  Miejsce warsztatu – Wisła, Port Czerniakowski.

  MostIMPRO
  Będzie się działo! A że to impro, to nie wiadomo co będzie :). Na pewno o zmianie, która jest wszechobecna. Jest w szkole, w domu, w relacjach z kolegami i przyjaciółmi. Jak wiecie bywa stresująca. Postawimy pytanie: jak ją oswoić? Na warsztacie wypróbujecie swoich sił w improwizacji i zastanowicie się jak z tego skorzystać w życiu szkolnym i prywatnym. Nawiązując do idei projektu Most – będzie dużo o współpracy i łączeniu różnych kompetencji dla osiągnięcia celu. W części kreatywno-rozwojowej poszukamy odpowiedzi na pytanie: co zmienić w Warszawie, żeby spełniała Wasze oczekiwania.
  Na warsztat zaprasza improwizator – Piotr Barański oraz trenerka – Ewa Cieniak.
  Miejsce warsztatu – restauracja MIEJSCE, Port Czerniakowski.

  MostMULTIMEDIA
  Ale akcja! Przed Wami krótkie i intensywne filmowe doświadczenie. Waszym zadaniem będzie w 4-osobowych grupach znaleźć pomysł, stworzyć scenariusz i zrealizować 60 sekundowy film o Warszawie. Pokażecie jak się zmienia, co w niej lubicie, a co niekoniecznie. Tematem może być każdy element bądź aspekt natury, architektury, kultury oraz ludzki. Jednym słowem: wszystko, co Was inspiruje do twórczego działania. Będzie kreatywnie i energetycznie, a efekty pracy pokażemy na stronie dedykowanej projektowi.
  Warsztat poprowadzi Anna Brzezińska, reżyserka i animatorka kultury.
  Miejsce warsztatu – Centrum Wspierania Rodzin “Rodzinna Warszawa” ul. Stara 4.

  MostSTREET ART
  Twój jest ten kawałek muru! 🙂 Zapraszamy wszystkich, którzy chcą stworzyć dzieło sztuki ulicznej. W kilku grupach zadaniowych, pod okiem i przy wsparciu artystycznym znanego artysty streetartowego “Niebieski Robi Kreski” będziecie tworzyć własne murale obrazujące Wasze rozumienie takich słów i haseł jak: Warszawa, zmiana, współpraca. Chcemy byście uruchomili swoją nieskrępowaną wyobraźnię. Ściana, mur lub most w zależności od okoliczności będą dla Was bazą do pokazania własnej perspektywy i wrażliwości. Do Waszej dyspozycji będą materiały: farby, szablony, pędzle lub wałki. Niech kolor będzie z Wami!
  Artysta prowadzący warsztat streetartowy – Igor Rudziński, trener rozwojowy – Ewa Cieniak.
  Miejsce warsztatu – przestrzeń miejska Warszawy.

  ARTYŚCI I TRENERZY

  STREET ART – IGOR RUDZIŃSKI / NIEBIESKI ROBI KRESKI
  Artysta, performer, wyróżnia się charakterystycznym stylem, który trudno pomylić z kimkolwiek innym. Zaczął tworzyć już w wieku szkolnym inspirując się głównie graffiti i sztuką ulicy. Z biegiem czasu jego świadomość wyostrzyła się, a on sam zaczął eksperymentować z innymi nurtami sztuki. Tworzy okładki dla muzyków, pracuje nad plakatami teatralnymi i filmowymi, swoje projekty przenosi na ubrania, tworzy scenografię. Swoją twórczość wystawiał na licznych wystawach w Polsce oraz za granicą.

  MULTIMEDIA – ANNA BRZEZIŃSKA
  Z wykształcenia (i powołania) animatorka kultury oraz reżyserka. Działa w kilku obszarach – w tym edukacji. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia dziennikarskie i filmowe dla dzieci, młodzieży oraz seniorów po obu stronach Wisły. Współpracowała przede wszystkim z organizacjami pozarządowymi takimi jak Serduszko dla Dzieci czy WarszawskaTV. Warsztatowa praca jest dla niej procesem, a nie celem samym w sobie. Dlatego film traktuje jako narzędzie, które potrafi odkryć ukryte potencjały również grup trudnych, zagrożonych marginalizacją lub marginalizowanych.
  W kontekście projektu MOST nie bez znaczenia jest też zapewne fakt, że o Wiśle wie niemal wszystko, gdyż na co dzień zajmuje się animacją i promocją działań związanych z rzeką w Warszawie.

  IMPRO – PIOTR BARAŃSKI
  Improwizator sceniczny z ponad siedmioletnim doświadczeniem, od pięciu lat występuje w teatrze improwizowanym BEZ KLEPKI. Absolwent iO Theatre w Chicago, gdzie uczył się komediowej improwizacji scenicznej, warszawskiej Szkoły Impro, kursu w The Annoyance Theatre w Chicago oraz innych licznych szkoleń z improwizacji w Barcelonie i Warszawie. Także coach oraz trener specjalizujący się w coachingu prowokatywnym, kreatywności, budowaniu i integrowaniu zespołu oraz komunikacji międzyludzkiej. Przez 17 lat pracował także w agencjach reklamowych jako senior copywriter, wymyślając pomysły na reklamy (telewizyjne, radiowe, prasowe, internetowe oraz na billboardy) i zajmując się ich tekstową stroną, pisząc scenariusze, dialogi, hasła, slogany i opisy.

  WORK-OUT / WORK-IN – TOMASZ JAKUB KWACZYŃSKI
  Wiceprezes Stowarzyszenia Pozytywna Przestrzeń, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej po Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Instruktor jogi, obecnie w trakcie Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na AWF we Wrocławiu, członek Stowarzyszenia Yoga in Daily Life. Instruktor street workout’u i kalisteniki z ramienia GW Poland. Uczestnik warsztatów i szkoleń z zakresu jogi funkcjonalnej, gimnastyki, animal flow, psychosomatyki, ayurvedy i sportu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla grup osób zainteresowanych rozwojem psycho-fizycznym oraz metodami uważności, medytacji i relaksacji. Zajęcia prowadził m.in. dla PZU Sport Team, gimnazjum nr 143 w Warszawie oraz we współpracy z Fundacją Feminoteka, Fundacją Trzecie Miejsce oraz z Muzeum Warszawy.

  PANORAMAYOGA – KAMILA KARPIŃSKA
  Z wykształcenia jest politologiem i psychologiem, absolwentką UW i SWPS, stypendystką Goteborgs Universitet w Szwecji i Northeastern Illinois University w USA. Ukończyła także 1,5 roczną szkołę Trenerów Umiejętności Psychospołecznych w Ośrodku Intra. Z pasji i serca- nauczycielka jogi i trenerka warsztatów antystresowych. Ukończyła w Indiach kurs nauczycielski Yoga Teacher Training RYT 200.
  Posiada doświadczenie w sektorze edukacji obejmuje ponad 800 godzin szkoleniowych: szkoliła z kompetencji miękkich nauczycieli, dyrektorów szkół oraz uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych. Prowadziła także warsztaty dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego, obejmujące trening kompetencji społecznych wspierających ich na rynku pracy. Od 2010 roku prowadzi także eventy team- buildingowe i szkolenia ze współpracy w grupie dla międzynarodowych klientów biznesowych.
  Kamila: Obecnie moją misją jest wspieranie innych w odnajdywaniu wewnętrznego spokoju. Dlatego tworzę bloga www.streso-terapia.pl o radzeniu sobie ze stresem, także za pomocą jogi. Organizuję warsztaty, gdzie uczę jak poprzez kontakt z ciałem uspokoić umysł i emocje. Joga towarzyszy mi od 13 lat. Jest przy mnie w najtrudniejszych momentach życia i w chwilach wielkiej radości. Im więcej praktykuję, tym bardziej widzę, ile jeszcze przede mną. Obserwuję, jak wiele się we mnie zmienia pod wpływem uważnej pracy z ciałem i z emocjami. Dlatego chcę dzielić się tą wiedzą z innymi.

  WARSZTATY ROZWOJOWE – EWA CIENIAK
  Z wykształcenia artysta grafik ze specjalizacją: grafika warsztatowa. Przez wiele lat pracowała jako dyrektor artystyczny oraz dyrektor kreatywny w sieciowych agencjach reklamowych. Twórczyni PAJACYKA dla Polskiej Akcji Humanitarnej i wielu innych kampanii społecznych mających na celu zwrócenie uwagi oraz wsparcie działań zmieniających świadomość społeczną.
  Od kilku lat prowadzi lub współprowadzi projekty szkoleniowe (treningi, warsztaty, sesje coachingowe) wyzwalające kreatywny potencjał uczestników. Współpracując z Uniwersytetem Dzieci przeprowadziła cykl warsztatów z asertywności dla ponad 350 uczniów gimnazjum, a dla kadry nauczycielskiej projekt o pracy na oporze. Współtworzyła autorski program warsztatowy dla wolontariuszy 15 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Przeprowadziła coaching grupowy dla uczniów Academy of Hasten. Zrealizowała i realizuje projekty warsztatowe i kreatywne, zarówno dla firm oraz fundacji i stowarzyszeń.

  logo_biale_wspolfinansowanie