+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl

 


Seminarium stanowiło wstęp do pracy z osobami, przejawiającymi zachowania agresywne. Przyglądaliśmy się temu, co kryje się za agresją, jak na nią reagować i jak podjąć praktyczne kroki ku lepszemu zrozumieniu tematu.
Seminarium odbywało się cyklicznie, raz w miesiącu (od listopada 2018 roku do czerwca 2019 roku).

Seminarium było okazją do:

– przyjrzenia się własnym schematom reagowania na agresję
– poznania czym jest agresja z psychologicznego punktu widzenia
– praktycznego zastosowania Porozumienia bez Przemocy
– określenia dalszych potrzeb uczestników, w celu kontynuacji spotkań w tej tematyce.

Podczas seminarium pracowaliśmy aktywnymi metodami, m.in. psychodramą, dramą, improwizacją, kreatywnym pisaniem.

Seminarium dedykowane było osobom związanym z systemem pieczy zastępczej (udział bezpłatny, pierwszeństwo udziału).
Osoby spoza pieczy zastępczej – opłata – 50 zł.

Planujemy kolejne edycje, jeśli chcesz wziąć udział, zgłoś się:

Zgłoś chęć udziału

Uczestniczki pierwszego cyklu seminarium:

Jedna z uczestniczek podzieliła się z nami swoją osobistą refleksją, którą z ogromną wdzięcznością publikujemy- takie słowa to najlepsza rekomendacja i gigantyczny power do podejmowania się kolejnych działań i wyzwań!

“Z całego serca polecam udział w seminarium “Co się kryje za agresją” Fundacji Atalaya. Seminarium skupia uwagę na tym, jak budować wartościowe relacje oraz rozwijać i wspierać poczucie własnej wartości i zaufanie do siebie u siebie i innych, które są antidotum na agresję. Zajęcia w dużym stopniu opierają się na emocjach, dzięki czemu kontaktują nas z naszymi potrzebami, uczą również budowania komunikatów mówiących o nas samych, które budują bardziej autentyczną komunikację i pozwalają być bliżej z ludźmi chroniąc jednocześnie naszą integralność. Zajęcia dostarczają także niezbędnej wiedzy o tym, jak działa człowiek.
Dla mnie udział w tym seminarium był ekscytujący i bardzo znaczący, ponieważ czułam jak ważne są dla mnie poruszane zagadnienia i wielokrotnie doznałam poczucia “Eureka”! zaczęłam również mówić w bardziej osobisty sposób w pracy i życiu codziennym. Niesamowity był dla mnie także kontakt z prowadzącą, która opierając się na sobie i płynącej z jej serca empatii oraz korzystając z dramy na każdych zajęciach kierowała nas w świat tego, co nawet jeśli nie do końca nazwane poprzedza nasze wybory – do świata nas samych – naszych emocji, wartości, przekonań, granic i potrzeb.
Udział w seminarium był dla mnie doświadczeniem bardzo cennym, dającym mi wiele radości, satysfakcji a także inspirującym – każdemu polecam!

 

O prowadzącej:

Anna Ejme – psycholog i coach z ponad 14-letnim doświadczeniem w prowadzeniu działań rozwojowych z zakresu umiejętności psychospołecznych. Obecnie w trakcie kształcenia na terapeutę w metodzie psychodramy w Polskim Instytucie Psychodramy. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim (Wspieranie Rozwoju Osobowości), Szkołę Trenerów Biznesu i Szkołę Coachów TROP, Studium Treningu Grupowego w Krakowie oraz Studium Coachingu Grupowego. Prywatnie mama 3,5-letniej Julii i 6-letniego Mateusza.