+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • Jesienią 2016 roku współpracowaliśmy z grupą młodzieży z Domu Dziecka im. J. Korczaka w ramach projektu „Trampolina:program rozwoju ścieżki zawodowej”. Był to już kolejny projekt realizowany z tą grupą. Wspólnie wypracowaliśmy spójne zasady współpracy i myślimy już o kolejnych wspólnie realizowanych projektach.  Potrzeba wyjazdów, niezależnie od tego jak krótkich, był pomysłem, który został zgłoszony właśnie przez nich. Pozwala nam to dodatkowo wzmacniać relacje grupowe, definiować dalsze obszary współpracy i przede wszystkim – wspólny odpoczynek w wyjątkowych zakątkach Polski. Wyjazd „Siłacze społeczni zimą” był finansowany z funduszy norweskich i EOG w ramach projektu „Siłacze społeczni”.


  Ze względu na dużą ilość obowiązków szkolnych, organizowane przez nas praktyki zawodowe czy konsultacje oraz dodatkową pracę zarobkową młodzież ma mało okazji do wspólnej integracji. Często też zgłaszają, że trudno jest im odpocząć ze względu na dużą ilość „maluchów”, z którymi na co dzień mieszkają w ośrodku. Na naszych wyjazdach często jest zaskakująco….cicho! Niektórzy chcieliby odespać, inni obejrzeć film, reszta chętnie bierze udział w nauce jazdy konnej. Przede wszystkim, jest świąteczna atmosfera, mogliśmy znowu poczuć się jak dzieci lepiąc bałwana czy podczas bitwy na śnieżki.

  Główne cele programu:

  • inicjowanie zmian w sferze zachowania uczestników, przede wszystkim w zakresie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec innych;
  • wspieranie wrażliwości społecznej wśród uczestników wyjazdu;
  • wspieranie procesu usamodzielniania oraz rozwój umiejętności brania odpowiedzialności za własne wybory;
  • rozwój samodzielności w działaniu i myśleniu;
  • budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby poprzez pracę na mocnych stronach młodzieży;
  • kształtowanie postaw otwartości i akceptacji.

  Save