+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • Projekt ten realizujemy w ramach Małej Akademii Innowacji, w której proponujemy 4 cykle warsztatów rozwojowo-edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wszystkie zajęcia łączą w sobie rozwój kompetencji społecznych, naukowych oraz cyfrowych. Zapraszamy szkoły, biblioteki, domy kultury do skorzystania z oferty – zajęcia mogą być realizowane zarówno pojedynczo, jak i w pakietach po kilka wybranych modułów.

  Na projekt składają się 4 cykle zajęć (w każdym cyklu 6-7 spotkań po 2 godziny):

  • Laboratorium małych naukowców (dzieci w wieku 6-9)
  • Mali astronomowie – podroż w kosmos (dzieci w wieku 6-9)
  • Detektywi w sieci (dzieci w wieku 10-12)
  • Inwestowanie w przedsiębiorczość (dzieci w wieku 7-9)

  Zapytaj o ofertę


  W 2015 i 2016 przeprowadziliśmy dwie bezpłatne edycje Małej Akademii we współpracy z Bibliotekami Publicznymi dzielnicy Ochota: Biblioteką “Przy Baleya”, “Pod Skrzydłami” i “Przystankiem Książka” dla trzech grup dzieci. Projekt współfinansowany został ze środków m.st. Warszawy.

  Detektywi w sieci

  Cykl zajęć dla dzieci, wprowadzających do świata nowych technologii, programowania, multimediów i internetu. Dzieci na zajęciach wcielają się w role detektywów i podejmują wyzwanie rozwikłania zagadki pewnej tajemniczej kradzieży. Poprzez wykorzystanie internetu i nowych mediów, a także gier, zabaw i pracy w zespołach projektowych, dzieci rozwijają zarówno umiejętności cyfrowe, jak i kompetencje społeczne i dowiadują się w jaki sposób można wykorzystywać nowe technologie w edukacji, tak aby nauka była ciekawa, wciągająca i inspirująca. Przez cały czas, obok rozwoju umiejętności cyfrowych i programistycznych, rozwijają również umiejętność współpracy w zespołach, komunikacji i rozwiązywania problemów.