+48 665 312 958
fundacja@atalaya.pl
 • Mali astronomowie to projekt w ramach Małej Akademii Innowacji, w której realizujemy 4 cykle warsztatów rozwojowo-edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wszystkie zajęcia łączą w sobie rozwój kompetencji społecznych, naukowych oraz cyfrowych. Zapraszamy szkoły, biblioteki, domy kultury do skorzystania z oferty – zajęcia mogą być realizowane zarówno pojedynczo, jak i w pakietach po kilka wybranych modułów.

  Na projekt składają się 4 cykle zajęć (w każdym cyklu 6-7 spotkań po 2 godziny):

  • Laboratorium małych naukowców (dzieci w wieku 6-9)
  • Mali astronomowie – podroż w kosmos (dzieci w wieku 6-9)
  • Detektywi w sieci (dzieci w wieku 10-12)
  • Inwestowanie w przedsiębiorczość (dzieci w wieku 7-9)

  Zapytaj o ofertę


  W 2015 i 2016 przeprowadziliśmy dwie bezpłatne edycje Małej Akademii we współpracy z Bibliotekami Publicznymi dzielnicy Ochota: Biblioteką “Przy Baleya”, “Pod Skrzydłami” i “Przystankiem Książka” dla trzech grup dzieci. Projekt współfinansowany został ze środków m.st. Warszawy.

  Mali astronomowie – podróż w kosmos

  Screen Shot 2015-04-13 at 19.42.58Cykl zajęć, mających przybliżyć w pasjonujący sposób wiedzę na temat kosmosu i gwiazd, jednocześnie rozwijając umiejętności motoryczne, społeczne oraz wyobraźnię. Dzieci przygotowują się do wyprawy w kosmos, budują wspólnie statek kosmiczny i razem wypełniają przygotowane misje kosmiczne, wymagające różnych umiejętności m.in. współpracy w zespole i komunikacji. Podczas zajęć dzieci spotykają obce cywilizacje w kosmosie, lądują na Księżycu, gdzie w ramach ekspedycji próbują posadzić jadalne rośliny. Przy wykorzystaniu różnych metod aktywnych dzieci rozwijają umiejętności manualne i techniczne, pracę w zespole, komunikację oraz kreatywne i logiczne myślenie.