Bezpieczny Staż

Nasza młodzież uczestniczyła w projekcie “Bezpieczny Staż” realizowanym przez Fundację Robinson Crusoe. Umożliwił on zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w bezpiecznym i przyjaznym środowisku firmowym i biznesowym. Staże były dla młodzieży często pierwszym zetknięciem z rynkiem pracy i możliwością sprawdzenia siebie w roli pracownika.

Celem programu był rozwój umiejętności społecznych, pracy w zespole, zwiększenie wiary w siebie i motywacji do planowania przyszłej drogi zawodowej. Dzięki stażom młodzież mogła sprawdzić, czy wyobrażenia o poszczególnych zawodach pokrywają się z rzeczywistością, jak poradzą sobie w nowych rolach na różnych stanowiskach oraz mogą poznać pracowników – przyjaznych dorosłych, którzy pokażą na czym polega praca.

W firmach młodzież mogła liczyć na wsparcie mentorów, a ze strony naszej Fundacji na pomoc opiekuna. 

 

Byłyśmy w stałym kontakcie z młodzieżą, aby odpowiadać na ich pytania i rozwiązać trudności, jeśli takie się pojawiały. Pośredniczyłyśmy w kontakcie pomiędzy stażystami i mentorami, aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się w pracy, czy zadania są dopasowane do preferencji i umiejętności, jak wygląda współpraca pomiędzy młodzieżą a pracodawcami. Młodzież odbyła swoje staże w takich firmach jak Aviva, PKP Energetyka, Thumos, Dentons, Clifford Chance.