Nasza misja

Fundacja Atalaya, przy której działa CUMA, powstała pod koniec 2014 roku. Naszą misją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do realizacji potrzeb rozwojowych młodzieży – przede wszystkim pozostającej w systemie pieczy zastępczej.

Co i jak robimy?

Działamy w obszarze edukacji, wspierając uczestników naszych działań w projektowaniu i realizowaniu własnej ścieżki rozwoju. Programy edukacyjne i rozwojowe tworzymy w oparciu o potrzeby uczestników, upowszechniając innowacyjne metody nauczania, aktywne podejście do edukacji oraz odpowiedzialność za własny rozwój.

Pracujemy w duchu Porozumienia Bez Przemocy, sięgając po wiele różnych metod rozwojowych, w zależności od potrzeb. Lubimy łączyć różne podejścia i nieustannie poznawać nowe sposoby pracy.

Nasz zespół tworzą i współpracują z nami:

Anna Ejme

Anna Ejme

Prezeska Fundacji

psycholog, coach, trener i facylitator procesu grupowego z ponad 14-letnim doświadczeniem w prowadzeniu działań rozwojowych.

Fanka metod performatywnych w pracy, zwłaszcza psychodramy i improwizacji. Z poczuciem humoru i właściwym dystansem, współtworzy z całym zespołem organizację opartą na zaufaniu, osobistym zaangażowaniu i wolności.

Marzena Stopa

Marzena Stopa

Wiceprezeska Fundacji

psycholog, trener, koordynator projektów, specjalistka ds. usamodzielnienia młodzieży. Ukończyła psychologię na SWPS oraz Szkołę Trenerów TROP. Prowadzi warsztaty z zakresu umiejętności społecznych, m.in. asertywności, komunikacji i rozwiązywania konfliktów. W szczególności interesuje ją praca z młodzieżą, a także projekty coachingowe dla dorosłych.

Anna Brymora

Anna Brymora

Członkini zarządu

psycholog i seksuolog kliniczny, koordynatorka projektów młodzieżowych, nauczycielka, trener. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i seksuologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pracuje nad wdrożeniem własnego doświadczenia z amerykańskich programów nauczania w polskim szkolnictwie. Wulkan pozytywnej energii.

Paulina Woźniak

Paulina Woźniak

magister psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalistka ds. promocji i budowania wizerunku. Angażuje się w projekty młodzieżowe, współprowadząc warsztaty i programy rozwoju zawodowego młodzieży i młodych dorosłych. Interesuje ją psychologia społeczna oraz międzykulturowa. W wolnych chwilach lubi oglądać mecze piłki nożnej, biegać oraz czytać obyczajową literaturę zagraniczną.

Nina Kilińska-Chłystek

Nina Kilińska-Chłystek

psycholog, pedagog animator, trener (po szkole INTRA). Zafascynowana relacjami międzyludzkimi i pracą z różnymi grupami. Pracuje z dziećmi, studentami, rodzicami i opiekunami. Rozwija umiejętności komunikacyjne oparte na wzajemnym szacunku i empatii. Zakochana w naszym Bałtyku i pustych plażach, obłędnie zachłanna na włoską kuchnię i na wyjazdy z dala od zgiełku – blisko natury.

Paulina Jędrzejewska

Paulina Jędrzejewska

doświadczona trenerka, coach grupowy, ukończyła Studium Coachingu Grupowego w Szkole TROP, socjolożka i antropolożka kultury, aktywistka społeczna. Od 2010 roku prezeska warszawskiej Fundacji Culture Shock, której największe kompetencje skupiają się w dziedzinach związanych z kulturą. Fanka nowych technologii i ekspertka w temacie zapobiegania wypaleniu zawodowemu w NGO.

Beata Szostakowska

Beata Szostakowska

dyplomowany coach i pasjonatka pomagania. W pracy i życiu ważne są dla niej szczerość, szacunek i zaangażowanie. Wiedza i doświadczenia zdobyte podczas pracy w dziale HR w korporacji, wolontariatów w organizacjach pozarządowych oraz wychowywania trójki dzieci są kapitałem, z którego czerpie i którym chętnie się dzieli. Mistrzyni organizacji i optymalizacji, dbająca o detale i wysoką jakość.

Vesna Lorenc

Vesna Lorenc

certyfikowany coach grupowy i trener międzykulturowy. Ze względu na pochodzenie i doświadczenia zawodowe, pasjonuje ją praca z różnorodnością i tożsamością. W Fundacji jest koordynatorką merytoryczną międzynarodowego projektu Meet me halfway, skierowanego do par mieszanych kulturowo. Prowadzi też warsztaty i coachingi. Specjalizuje się w pracy nad samoświadomością jednostki, pewnością siebie oraz spójnością wewnętrzną.

Anna Kawalska

Anna Kawalska

psycholożka międzykulturowa, trenerka, arteterapeutka. Od piętnastu lat tworzy i prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Specjalizuje się w tematyce międzykulturowej, antydyskryminacyjnej oraz w rozwoju umiejętności społecznych. W Fundacji Atalaya jest częścią zespołu merytorycznego w projekcie Meet me halfway adresowanego do par mieszanych kulturowo. W pracy ważna jest dla niej różnorodność i uważność. Pasjonatka fotografii i podróży.

Katarzyna Lewiecka- Kusio

Katarzyna Lewiecka- Kusio

certyfikowany coach, trener komunikacji opartej na empatii, miłośniczka ceramiki. Z dorosłymi i młodzieżą prowadzi coachingi i warsztaty rozwojowe, z dziećmi warsztaty ceramiczne. Dąży do tego, aby w pracy z nią dzieci i dorośli uczyli się akceptacji dla swoich pomysłów i śmiałego ich realizowania, zaufania do własnej intuicji i czerpania energii z niepowodzeń.