Nasza misja

Fundacja Atalaya, przy której działa CUMA, powstała pod koniec 2014 roku. Naszą misją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do realizacji potrzeb rozwojowych młodzieży – przede wszystkim pozostającej w systemie pieczy zastępczej.

Co i jak robimy?

Działania Fundacji Atalaya mają na celu wsparcie młodej osoby z pieczy zastępczej (domu dziecka czy rodziny zastępczej) w wejściu w samodzielną dorosłość. Pracujemy głównie z młodzieżą w wieku 14-25 lat tworząc z nimi indywidualne plany rozwoju i wspierając ich w realizowaniu postawionych celów edukacyjnych, zawodowych czy relacyjnych. Powołane Centrum Usamodzielnienia Młodzieży Atalaya (CUMA) jest odpowiedzią na potrzebę młodzieży nawiązania stabilnej, określonej w czasie relacji (“zacumowanie”), służącej zbudowaniu zasobów do podjęcia samodzielnego i niezależnego dorosłego życia (“wypłynięcie na szerokie wody”).

W każdym tygodniu fundację odwiedza cudowna grupa młodych osób chętnych do uczestniczenia w warsztatach, korepetycjach, konsultacjach, terapii indywidualnej, spotkaniach grupowych czy wyjazdach integracyjnych. Wsparciem obejmujemy jednocześnie około 60 osób z czego 10 przebywa w prowadzonych przez nas mieszkaniach wspomaganych, w których mogą zamieszkać po wyjściu z placówki, zanim otrzymają lokal od miasta lub będą w stanie wynająć coś samodzielnie (link: Lighthouse).

Prowadzone przez nas warsztaty rozwojowe mają na celu poszerzanie wiedzy (m.in. nawigowanie po NFZ, korzystanie z wsparcia OPS i WCPR, prawa pracownika, administracja, zarządzanie finansami) oraz rozwój kompetencji społecznych, takich jak m.in. komunikacja, asertywność, inicjatywa, wyrażanie emocji czy dbanie o relacje.

Dzięki naszej współpracy z biznesem oraz naszym darczyńcom indywidualnym możemy również wspierać młodzież poprzez dofinansowanie kursów zawodowych oraz niezbędnego sprzętu, kursów prawa jazdy, kursów językowych czy czesnego na studiach. 

Przez ostatnie 7 lat blisko współpracowałyśmy z naszą grupą docelową tworząc programy, które odpowiadają na ich potrzeby. Pracujemy w duchu Porozumienia Bez Przemocy, sięgając po wiele różnych metod rozwojowych. Lubimy łączyć podejścia i nieustannie poznawać nowe sposoby pracy. Nasza kadra doświadczonych psycholożek i specjalistów nieustanie doszkala się z nowych metod pracy, kształci się u inspirujących trenerów i terapeutów i zawsze znajduje czas na superwizje zespołowe. 

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o nas więcej, poznać działania fundacji i nasz cudowny zespół zapraszamy do nas na kawę na Wolską.

Nasz zespół tworzą i współpracują z nami:

Anna Ejme

Anna Ejme

Prezeska Fundacji

psycholog, coach, trener i facylitator procesu grupowego z ponad 14-letnim doświadczeniem w prowadzeniu działań rozwojowych.

Fanka metod performatywnych w pracy, zwłaszcza psychodramy i improwizacji. Z poczuciem humoru i właściwym dystansem, współtworzy z całym zespołem organizację opartą na zaufaniu, osobistym zaangażowaniu i wolności.

Marzena Stopa

Marzena Stopa

Wiceprezeska Fundacji

psycholog, trener, koordynator projektów, specjalistka ds. usamodzielnienia młodzieży. Ukończyła psychologię na SWPS oraz Szkołę Trenerów TROP. Prowadzi warsztaty z zakresu umiejętności społecznych, m.in. asertywności, komunikacji i rozwiązywania konfliktów. W szczególności interesuje ją praca z młodzieżą, a także projekty coachingowe dla dorosłych.

Anna Brymora

Anna Brymora

Członkini zarządu

psycholog i seksuolog kliniczny, koordynatorka projektów młodzieżowych, nauczycielka, trener. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i seksuologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pracuje nad wdrożeniem własnego doświadczenia z amerykańskich programów nauczania w polskim szkolnictwie. Wulkan pozytywnej energii.

Paulina Woźniak

Paulina Woźniak

magister psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalistka ds. promocji i budowania wizerunku. Angażuje się w projekty młodzieżowe, współprowadząc warsztaty i programy rozwoju zawodowego młodzieży i młodych dorosłych. Interesuje ją psychologia społeczna oraz międzykulturowa. W wolnych chwilach lubi oglądać mecze piłki nożnej, biegać oraz czytać obyczajową literaturę zagraniczną.

Nina Kilińska-Chłystek

Nina Kilińska-Chłystek

psycholog, pedagog, trener umiejętności psychospołecznych (po szkole INTRA). Zafascynowana relacjami międzyludzkimi i pracą z różnymi grupami. Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami, opiekunami. Rozwija umiejętności komunikacyjne oparte na wzajemnym szacunku i empatii. Ukończyła szkolenie z zakresu metody Kids’ Skills – Damy Radę! oraz jest w trakcie szkolenia I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Zakochana w naszym Bałtyku i pustych plażach, a od niedawna również fanka wędrówek górskich.

Paulina Jędrzejewska

Paulina Jędrzejewska

doświadczona trenerka, coach grupowy, ukończyła Studium Coachingu Grupowego w Szkole TROP, socjolożka i antropolożka kultury, aktywistka społeczna. Od 2010 roku prezeska warszawskiej Fundacji Culture Shock, której największe kompetencje skupiają się w dziedzinach związanych z kulturą. Fanka nowych technologii i ekspertka w temacie zapobiegania wypaleniu zawodowemu w NGO.

Beata Szostakowska

Beata Szostakowska

dyplomowany coach i pasjonatka pomagania. W pracy i życiu ważne są dla niej szczerość, szacunek i zaangażowanie. Wiedza i doświadczenia zdobyte podczas pracy w dziale HR w korporacji, wolontariatów w organizacjach pozarządowych oraz wychowywania trójki dzieci są kapitałem, z którego czerpie i którym chętnie się dzieli. Mistrzyni organizacji i optymalizacji, dbająca o detale i wysoką jakość.

Vesna Lorenc

Vesna Lorenc

certyfikowany coach grupowy i trener międzykulturowy. Ze względu na pochodzenie i doświadczenia zawodowe, pasjonuje ją praca z różnorodnością i tożsamością. W Fundacji jest koordynatorką merytoryczną międzynarodowego projektu Meet me halfway, skierowanego do par mieszanych kulturowo. Prowadzi też warsztaty i coachingi. Specjalizuje się w pracy nad samoświadomością jednostki, pewnością siebie oraz spójnością wewnętrzną.

Anna Kawalska

Anna Kawalska

psycholożka międzykulturowa, trenerka, arteterapeutka. Od piętnastu lat tworzy i prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Specjalizuje się w tematyce międzykulturowej, antydyskryminacyjnej oraz w rozwoju umiejętności społecznych. W Fundacji Atalaya jest częścią zespołu merytorycznego w projekcie Meet me halfway adresowanego do par mieszanych kulturowo. W pracy ważna jest dla niej różnorodność i uważność. Pasjonatka fotografii i podróży.

Katarzyna Lewiecka- Kusio

Katarzyna Lewiecka- Kusio

certyfikowany coach, trener komunikacji opartej na empatii, miłośniczka ceramiki. Z dorosłymi i młodzieżą prowadzi coachingi i warsztaty rozwojowe, z dziećmi warsztaty ceramiczne. Dąży do tego, aby w pracy z nią dzieci i dorośli uczyli się akceptacji dla swoich pomysłów i śmiałego ich realizowania, zaufania do własnej intuicji i czerpania energii z niepowodzeń.

Skip to content