Grupa terapeutyczna
prowadzona metodą psychodramy
TRWA PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ I NABÓR DO GRUPY
Psychodrama to metoda terapeutyczna i metoda rozwoju osobistego, której twórcą jest Jacob Levy Moreno. U podstaw tej metody leżą kreatywność i spontaniczność – fundamenty umożliwiające naukę i rozwój elastyczności i adaptacji do zmieniającego się otoczenia, a także wpływania w sposób twórczy na swoją rzeczywistość.
Według Moreno zdrowie tkwi w otwarciu się na spontaniczne i kreatywne działanie, a psychodrama tworzy do tego przestrzeń – znaczna część pracy odbywa się bowiem właśnie w działaniu, podczas którego osoba ma możliwość doświadczenia różnych stanów emocjonalnych i sposobów bycia, a co za tym idzie poszerzania repertuaru swoich zachowań, lepszego poznania siebie i innych, zrozumienia swoich relacji. W cały proces zaangażowane jest równocześnie ciało i ruch, którym towarzyszy werbalizacja doświadczeń w bezpiecznej relacji z osobami prowadzącymi.
Na scenie psychodramy możliwe jest przyjrzenie się swoim relacjom z życia codziennego i eksperymentowanie z nowymi zachowaniami – dzieje się to w wyjątkowy sposób zamiany ról, w którym dana osoba ma w pełni wpływ na przebieg sytuacji czy dialogu, jednocześnie wchodząc w szczególne doświadczenie, jakim jest możliwość bycia w innej roli, poszerzając swoją perspektywę na daną relację, a także rozwijając szereg innych umiejętności, takich jak wyrażanie emocji, empatia, zdolność adaptacji do zmian, umiejętność rozwiązywania konfliktów i zdolność adekwatnej samooceny.
Dzięki możliwości przećwiczenia zupełnie nowego zachowania czy odmiennej niż zwykle reakcji, psychodrama pozwala na sprawdzenie chęci i gotowości do wprowadzenia tych zmian w życiu codziennym. Jednocześnie daje też możliwość przeżycia tego, czego nigdy dana osoba nie doświadczyła, a co jest jej potrzebne w procesie leczenia i rozwoju osobistego.
Dla kogo przeznaczona jest grupa?
Zapraszamy osoby dorosłe, które:
- mają trudność w stworzeniu i/lub utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji z innymi osobami;
- doświadczają w związkach z ludźmi napięcia czy sztywności i nie potrafią sobie z nimi poradzić;
- mają poczucie pustki, braku sensu;
- mają trudności w wyrażaniu emocji, ich rozpoznawaniu u siebie i innych, a także w ich przyjmowaniu;
- chcą czerpać więcej satysfakcji z własnego życia;
- mają trudność w rozpoznawaniu i wyrażaniu własnych potrzeb i określaniu granic;
- doświadczają zaniżonej lub nieadekwatnej samooceny;
- chcą poczuć większą swobodę i lekkość w życiu codziennym, w tym także w wyrażaniu swoich myśli, uczuć, potrzeb;
- lubią bądź chcą poznać i doświadczyć kreatywnego sposobu pracy, jakim jest psychodrama.
Szczegóły organizacyjne
Czas trwania
Grupa planowana jest na pół roku
(co najmniej 12 spotkań).
Spotkania raz na 2 tygodnie, 17:00 – 20:00 (w tym 1 przerwa)
Obecnie przyjmujemy zgłoszenia osób zainteresowanych – gdy zbierze się grupa, rozpoczniemy konsultacje i podamy konkretne terminy.
Miejsce spotkań
Przestrzeń Wsparcia i Rozwoju, ul. Wolska 66/39 w Warszawie
Koszt udziału
240 zł / spotkanie – łącznie 12 spotkań
Płatność w cyklach miesięcznych (po 480 zł) lub kwartalnie (1440 zł).
Kwalifikacja do grupy poprzedzona będzie indywidualną konsultacją z jedną z prowadzących. Liczba konsultacji wynosi od 1 do 3 spotkań, trwających 50 minut każde. Koszt każdej konsultacji wynosi 160 zł.
Osoby prowadzące
Anna Ejme
psycholożka, w trakcie szkolenia II stopnia na terapeutę psychodramy, trenerka metod performatywnych, superwizorka procesów grupowych
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją Wspierania Rozwoju Osobowości, studium Treningu Interpersonalnego w Krakowie, Szkołę Trenerów TROP oraz Studium Coachingu Indywidualnego i Grupowego TROP w Warszawie oraz liczne szkolenia z metod performatywnych w Polsce i zagranicą. Jest w trakcie szkolenia II stopnia w Polskim Instytucie Psychodramy. Prowadzi superwizje grupowe i indywidualne metodą psychodramy, a także monodramę oraz różne działania performatywne (warsztaty, spektakle teatru forum, teatru playback).
Więcej: Anna Ejme
Anna Łoboda
terapeutka psychodramy, trenerka i superwizorka dramy, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pedagożka
Ukończyła APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, studia pedagogiczne, kierunek pedagogika terapeutyczna, a także studia podyplomowe w zakresie „Profilaktyka i terapia problemów wychowawczych – pomoc dziecku i rodzinie”. Ukończyła I i II stopień Szkolenia z Psychodramy w Polskim Instytucie Psychodramy. Obecnie pracuje m.in. w CZP w Konstancinie na oddziale dziennym jako terapeuta psychodramy.
Absolwentka wielu szkoleń z dziedziny dramy, psychodramy i bibliodramy prowadzonych przez ekspertów z kraju i zagranicy.
Więcej: Anna Łoboda
Kontakt i zgłoszenia
Osoby zainteresowane uczestnictwem w grupie prosimy o kontakt z Przestrzenią Wsparcia i Rozwoju pod nr telefonu +48 665 312 958 lub +48 607 127 257 lub wysłanie zgłoszenia wraz z podaniem telefonu kontaktowego (formularz poniżej) lub mailowo na adres: wir@atalaya.pl