Dzięki Pepco i projektowi Life.ON możemy robić dużo dobrego!

 

  Rozpoczęłyśmy rekrutację do grupy rozwojowej dla młodych, która startuje w listopadzie! Spotykamy się z młodzieżą w Fundacji i domach dziecka żeby opowiedzieć im o założeniach i celach projektu. 7 listopada mamy zaplanowany dzień integracyjny w Warszawie. Wspólnie spędzony czas pozwoli nam się lepiej poznać. Mamy nadzieję, że młodzieży spodobają się atrakcje, które dla nich zaplanowałyśmy.
   W ramach edukacji:  Krystian otrzymał dofinansowanie na intensywny kurs języka angielskiego – jest w trakcie realizacji i jest super zmotywowany.
   Krystian postanowił, że będzie poprawiał w przyszłym roku maturę z języka angielskiego rozszerzonego, ponieważ po stosunkach międzynarodowych (aktualny kierunek studiów) chciałby rozpocząć studia na kierunku iberystyka. Z lektorką Agnieszką pracuje nad poprawieniem wyników z matury oraz przygotowuje się do egzaminu B2. Kolejnym etapem będzie Erasmus, o którym marzy po rozpoczęciu nowego kierunku.

   Czy dziś opłaca się prowadzenie własnej firmy? Czym się różni od pracy na zlecenie czy etat? O co chodzi z tym ZUSem i ile zapłacę podatku? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas warsztatu, zorganizowanego dla trójki przedsiębiorczych chłopaków – choć każdy z nich jest w innym punkcie myślenia czy działania na rzecz własnej firmy, to łączy ich jedno – chęć do zapewnienia sobie jak najlepszych warunków pracy i realizacja własnych pasji.

   Robert, Krystian i Paweł zadawali szereg istotnych pytań, związanych z prowadzeniem swojej firmy, przeliczali, która forma opodatkowania bardziej się opłaca i kiedy, a także poznali podstawowe różnice między spółką z o.o. a jednoosobową działalnością gospodarczą. Wisienką na torcie była informacja o tym, że prawdopodobnie od stycznia wiele z tego, czego się właśnie dowiedzieli – w jakimś zakresie ulegnie zmianie…

    

   Planujemy wyjazd Mikołajkowy, mamy już wstępną rezerwację terminu w zaprzyjaźnionej agroturystyce. Chcemy zabrać młodzież na magiczny, świąteczny weekend. W planach dużo wspólnego czasu razem, odpoczynek, pieczenie pierników i ognisko. Odliczamy do grudnia!

    

    

    W ostatnim czasie wsparliśmy też 5 młodzieży w wykończeniu ich mieszkań socjalnych (docelowych). 6 mieszkanie jest w trakcie remontu. Z każdym jesteśmy umówieni, że jak opadnie kurz to zapraszają nas na parapetówkę, żebyśmy mogli zrobić zdjęcia i udokumentować wsparcie, więc niebawem- nowy wpis i relacje z mieszkań naszej młodzieży!

   • Nasza podopieczna Weronika zdała maturę i dostała się na wymarzony kierunek na AWF. Otrzymała od nas dofinansowanie czesnego. 
   • Nina objęła regularnym wsparciem naszych najmłodszych rodziców prowadząc dla nich warsztaty z rodzicielstwa bliskości i dbania o ich malucha.

   Dużo się dzieje! Jesteśmy przekonane, że lada chwila będzie jeszcze więcej, bo młodzież już wyszła z trybu wakacyjnego i teraz aktywnie szuka dla siebie nowych wyzwań. Drzwi do naszego biura ciągle się nie zamykają. Oby jak najdłużej!

   Skip to content