Po ponad dwóch latach wytężonej pracy zespołowej, z zaangażowaniem partnerów z Włoch i Hiszpanii z ogromną przyjemnością oraz wdzięcznością oddajemy w Wasze ręce nasz Przewodnik dla Par Międzykulturowych “Meet Me Halfway – the art of thinking independently together” ⭐️
Proces powstawania tego dzieła był długofalowy, w dialogu z realnymi ludźmi, osobami będącymi stroną związku międzykulturowego. Spotykaliśmy się, ćwiczyliśmy skuteczniejsze metody rozmów, dialogu, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, biorąc pod uwagę warstwę kulturową, która potrafi tak bardzo wzbogacić i ubarwić nasze życia, ale też nieraz staje się przeszkodą i barierą nie do pokonania w związku. Mamy nadzieję, że ten podręcznik będzie profilaktyką i lekarstwem. Z taką intencją powstawał. Dlatego zależy nam, aby jak najwięcej osób miało dostęp do tej publikacji.
Z tego miejsca, dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i mamy nadzieję, że ten przewodnik będzie niezwykłą rozwojową podróżą dla Was. Zachęcamy do korzystania z publikacji razem z partnerem/ partnerką lub samodzielnie.
Przewodnik może również być przydatny dla osób profesjonalnie wspierających pary międzykulturowe.
W naszej interaktywnej publikacji znajdziecie:
🔸 praktyczne ćwiczenia (indywidualne i dla par)
🔸 wstawki teoretyczne (kontekstowo i uzupełniająco do lepszego rozumienia praktycznych części)
🔸 mini wywiady z parami, biorącymi udział w projekcie
🔸 bibliografię do dalszego zgłębiania tematu
Publikacja jest rezultatem dwuletniego projektu realizowanego przez trzy organizacje z Polski, Włoch i Hiszpanii (Fundacja Atalaya, Submeet, Permacultura Cantabria), w ramach programu Erasmus + Unii Europejskiej.
Korzystamy w niej z takich metodologii jak: Kompetencje Międzykulturowe, NVC-Komunikacja Bez Przemocy, Gestalt Counselling oraz Emotional Management.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia publikacji, a w szczególności parom, które zechciały podzielić się swoim doświadczeniem ❤
Przewodnik dostępny jest w czterech wersjach językowych:
polskiej 🇵🇱
angielskiej 🇬🇧
hiszpańskiej 🇪🇸
i włoskiej 🇮🇹 pod linkiem:
Pobierz interaktywny PDF i uzupełniaj ćwiczenia w wygodnej formie na komputerze.
Przesyłajcie publikację dalej w świat i polecajcie ją osobom, dla których może ona być przydatna! 🙂
Skip to content