Grupa terapeutyczna

prowadzona metodą psychodramy

 TRWA PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ I NABÓR DO GRUPY

Psychodrama to metoda terapeutyczna i metoda rozwoju osobistego, której twórcą jest Jacob Levy Moreno. U podstaw tej metody leżą kreatywność i spontaniczność – fundamenty umożliwiające naukę i rozwój elastyczności i adaptacji do zmieniającego się otoczenia, a także wpływania w sposób twórczy na swoją rzeczywistość.

Według Moreno zdrowie tkwi w otwarciu się na spontaniczne i kreatywne działanie, a psychodrama tworzy do tego przestrzeń – znaczna część pracy odbywa się bowiem właśnie w działaniu, podczas którego osoba ma możliwość doświadczenia różnych stanów emocjonalnych i sposobów bycia, a co za tym idzie poszerzania repertuaru swoich zachowań, lepszego poznania siebie i innych, zrozumienia swoich relacji. W cały proces zaangażowane jest równocześnie ciało i ruch, którym towarzyszy werbalizacja doświadczeń w bezpiecznej relacji z osobami prowadzącymi. 

Na scenie psychodramy możliwe jest przyjrzenie się swoim relacjom z życia codziennego i eksperymentowanie z nowymi zachowaniami – dzieje się to w wyjątkowy sposób zamiany ról, w którym dana osoba ma w pełni wpływ na przebieg sytuacji czy dialogu, jednocześnie wchodząc w szczególne doświadczenie, jakim jest możliwość bycia w innej roli, poszerzając swoją perspektywę na daną relację, a także rozwijając szereg innych umiejętności, takich jak wyrażanie emocji, empatia, zdolność adaptacji do zmian, umiejętność rozwiązywania konfliktów i zdolność adekwatnej samooceny.

Dzięki możliwości przećwiczenia zupełnie nowego zachowania czy odmiennej niż zwykle reakcji, psychodrama pozwala na sprawdzenie chęci i gotowości do wprowadzenia tych zmian w życiu codziennym. Jednocześnie daje też możliwość przeżycia tego, czego nigdy dana osoba nie doświadczyła, a co jest jej potrzebne w procesie leczenia i rozwoju osobistego.

Dla kogo przeznaczona jest grupa?

Zapraszamy osoby dorosłe, które:

  •       mają trudność w stworzeniu i/lub utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji z innymi osobami;
  •       doświadczają w związkach z ludźmi napięcia czy sztywności i nie potrafią sobie z nimi poradzić;
  •       mają poczucie pustki, braku sensu;
  •       mają trudności w wyrażaniu emocji, ich rozpoznawaniu u siebie i innych, a także w ich przyjmowaniu;
  •       chcą czerpać więcej satysfakcji z własnego życia;
  •       mają trudność w rozpoznawaniu i wyrażaniu własnych potrzeb i określaniu granic;
  •       doświadczają zaniżonej lub nieadekwatnej samooceny;
  •       chcą poczuć większą swobodę i lekkość w życiu codziennym, w tym także w wyrażaniu swoich myśli, uczuć, potrzeb;
  •   lubią bądź chcą poznać i doświadczyć kreatywnego sposobu pracy, jakim jest psychodrama.

Szczegóły organizacyjne

Czas trwania

 Grupa będzie spotykać się przez pół roku od września 2024 do marca 2025, z możliwością przedłużenia czasu trwania do czerwca
(co najmniej 12 spotkań)

Spotkania raz na 2 tygodnie, w czwartki w godz. 17:00 – 20:00 (w tym 1 przerwa)

Konkretne terminy zostaną podane, gdy zbierze się grupa.

Miejsce spotkań

Przestrzeń Wsparcia i Rozwoju, ul. Wolska 66/39 w Warszawie

Koszt udziału

 240 zł / spotkanie – łącznie 12 spotkań

Płatność w cyklach miesięcznych (po 480 zł) lub kwartalnie (1440 zł).

Kwalifikacja do grupy poprzedzona będzie indywidualną konsultacją z jedną z prowadzących. Liczba konsultacji wynosi od 1 do 3 spotkań, trwających 50 minut każde. Koszt każdej konsultacji wynosi 160 zł.

Osoby prowadzące

Anna Ejme

Anna Ejme

psycholożka, w trakcie szkolenia II stopnia na terapeutę psychodramy, trenerka metod performatywnych, superwizorka procesów grupowych

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją Wspierania Rozwoju Osobowości, studium Treningu Interpersonalnego w Krakowie, Szkołę Trenerów TROP oraz Studium Coachingu Indywidualnego i Grupowego TROP w Warszawie oraz liczne szkolenia z metod performatywnych w Polsce i zagranicą. Jest w trakcie szkolenia II stopnia w Polskim Instytucie Psychodramy. Prowadzi superwizje grupowe i indywidualne metodą psychodramy, a także monodramę oraz różne działania performatywne (warsztaty, spektakle teatru forum, teatru playback).

Więcej: Anna Ejme

Anna Łoboda

Anna Łoboda

terapeutka psychodramy, trenerka i superwizorka dramy, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pedagożka

Ukończyła APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, studia pedagogiczne, kierunek pedagogika terapeutyczna, a także studia podyplomowe w zakresie „Profilaktyka i terapia problemów wychowawczych – pomoc dziecku i rodzinie”. Ukończyła I i II stopień Szkolenia z Psychodramy w Polskim Instytucie Psychodramy. Obecnie pracuje m.in. w CZP w Konstancinie na oddziale dziennym jako terapeuta psychodramy.
Absolwentka wielu szkoleń z dziedziny dramy, psychodramy i bibliodramy prowadzonych przez ekspertów z kraju i zagranicy.

Więcej: Anna Łoboda

Kontakt i zgłoszenia

Osoby zainteresowane uczestnictwem w grupie prosimy o kontakt z Przestrzenią Wsparcia i Rozwoju pod nr telefonu +48 665 312 958 lub +48 607 127 257 lub wysłanie zgłoszenia wraz z podaniem telefonu kontaktowego (formularz poniżej) lub mailowo na adres: wir@atalaya.pl

Nasz adres

Wolska 66/39 Warszawa

Telefon

+48 665 312 958

Messenger na FB

Fundacja Atalaya
Skip to content