DEMO warsztat 

JA i moje części w metodzie Systemu Wewnętrznej Rodziny

Czy zdarza ci się na co dzień mieć sytuację, w których masz sprzeczne głosy wewnętrzne?

Jedna część czegoś bardzo chcę (np. zjeść kolejny kawałek tortu), podczas gdy inny głos w tym samym czasie przypomina o przyrzeczeniach, danych sobie lub zdrowym trybie życia. Przykład może błahy, acz bardzo życiowy. Jesteśmy złożonymi istotami i też kompleksowo podchodzimy do życia, tematów, wyzwań, różnych sytuacji.

Na naszym warsztacie:

  • poznaliśmy metodę IFS od strony teoretycznej i praktycznej w celu rozwojowym (nie terapeutycznym)
  • doświadczyliśmy pracy ze stymulatorami, stosowanymi w IFS (figurki, praca na metaforze)
  • mogliśmy przepracować swoją wybraną sytuację, gdzie pojawił Ci się dylemat i/lub konflikt wewnętrzny
  • przyjrzeliśmy się temu, jak tą wiedzę można zastosować w codziennej pracy

Warsztat był przeznaczony przede wszystkim dla wychowawców i koordynatorów pieczy zastępczej, dla których zbudowanie relacji z innymi ludźmi (dorosłymi, dziećmi, młodzieżą) jest ważną częścią pracy.

 

Data i miejsce warsztatu:
08 października w godz. 10:00 – 13:00, siedziba Fundacji Atalaya

O prowadzących:

 Vesna Lorenc – trenerka, coach, mediatorka, facylitatorka kręgów naprawczych. Pasjonatka porozumiewania się w duchu NVC (Porozumienie bez Przemocy), różnorodności i międzykulturowości. Bazując na tych podejściach, pomaga transformować konflikty i szukać porozumienia ze sobą i z innymi, w małych i większych społecznościach. Absolwentka Akademii TROP, wielu warsztatów i szkoleń NVC u polskich i zagranicznych certyfikowanych nauczycieli (m.in intensywny kurs mediacji Mediate Your Life w Akademii NVC, Thriving through conflicts Duke’a Duchscherera, Embrace Your Shadow Pernille Platener). Autorka książki Alfabet Empatii – Praktyczny przewodnik po emocjach, która ukazała się w 2019 (Burda Media). Medytuję regularnie, praktykuję jogę od 12 lat. Mama Nikolety, Olgi i Igora.

Marzena Stopa – wiceprezeska fundacji Atalaya, psycholog, trener, koordynator projektów. Ukończyła psychologię na SWPS oraz Szkołę Trenerów TROP. Prowadzi warsztaty z zakresu umiejętności społecznych, m.in. asertywności, komunikacji i rozwiązywania konfliktów. W szczególności interesuje ją praca z młodzieżą, a także projekty coachingowe dla dorosłych. Prywatnie mama Michaliny.

Skip to content