Czym jest WIR?
Misją Przestrzeni Wsparcia i Rozwoju jest niesienie profesjonalnej pomocy psychologicznej dla dzieci, rodziców, młodzieży i dorosłych. Pracujemy w zespole specjalistek, którym bliskie jest podejście oparte na budowaniu autentycznej, bezpiecznej relacji, zaufaniu i wspieraniu innych. Jeśli szukasz pomocy w rozwiązaniu ważnych dla Ciebie problemów – jesteś we właściwym miejscu. U nas znajdziesz przestrzeń, by zaopiekować się sobą.
Wsparcie dla dzieci i rodziców
Zapraszamy rodziców na empatyczne konsultacje dotyczące rozwoju ich dzieci. Prowadzimy również spotkania z dziećmi. Pomagamy oswoić dziecięce lęki i niepokoje. Rodzicom pomagamy w lepszym zrozumieniu potrzeb swojego dziecka. Wspieramy w budowaniu dobrych relacji.
Przeczytaj więcej
Rodziców małych dzieci (0-6 lat) zapraszamy na konsultację bez dziecka. Celem tego spotkania jest zebranie Państwa potrzeb i zaplanowanie dalszych oddziaływań. Może tak się zdarzyć, że wystarczy jedno spotkanie, aby rozwiać wątpliwości dotyczące rozwoju dziecka. Czasem dana trudność będzie wymagała dłuższego wsparcia psychologicznego. Wierzymy, że to właśnie rodzice mają moc sprawczą, aby pomóc własnemu dziecku poczuć się lepiej.
Rodzice dzieci starszych (powyżej 7 roku życia) mogą przyjść na pierwsze spotkanie z dzieckiem. Wtedy pierwsze spotkanie trwa dłużej – 90 minut. Zależy nam, aby podczas tego spotkania móc porozmawiać osobno z samym dzieckiem, jak i osobno z rodzicami. Ważne jest dla nas, aby częscią tego spotkania była wspólna rozmowa. Na tym spotkaniu wspólnie ustalamy dalsze kroki wsparcia psychologicznego.
Spotkania z dziećmi odbywają się w formie zabawy. Ważne jest dla nas, aby mały klient poczuł się u nas bezpiecznie, bo tylko wtedy mamy szansę, by młody człowiek zaprosił nas do swojego świata i wszedł z nami w relację.
Wsparcie dla młodzieży
Zapraszamy młodzież w wieku 12-17 lat. Naszym młodym klientom pomożemy w zaopiekowaniu wyzwań, które pojawiają się w okresie dorastania. Pracujemy w obszarze m.in. własnej tożsamości, hierarchii wartości, potrzeby otrzymywania wsparcia i jednoczesnej potrzeby niezależności.
Przeczytaj więcej
Na pierwszą konsultację zapraszamy z rodzicem/opiekunem. Wizyta potrwa 90 min. Czas ten podzielony będzie pomiędzy rozmowę z nastolatkiem oraz rozmowę z rodzicem/opiekunem.
Jeśli zdecydujemy się na dalszą współpracę, będą to wizyty samodzielne i będą trwały 50 min.
Wsparcie dla dorosłych
Osoby dorosłe zapraszamy do przyjrzenia się swojemu życiu. Pomagamy lepiej zrozumieć wyzwania, z którymi się mierzą. Pracujemy nad zmianą, która pomoże w kryzysie. Poszukujemy rozwiązań w problemach, jakie pacjent odczuwa. W naszym gabinecie potrzeby zostaną zaopiekowane.
Przeczytaj więcej
Pierwsza konsultacja potrwa 50 min. To spotkanie, podczas którego omówimy trudności, z którymi się zgłaszasz. Wspólnie zastanowimy się jaka pomoc będzie dla Ciebie najlepsza i czego potrzebujesz.
Obszary wsparcia
Misją WIRu jest niesienie profesjonalnej pomocy psychologicznej dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jesteśmy grupą specjalistek, której bliska jest praca oparta na budowaniu autentycznej relacji, zaufaniu i wspieraniu innych w odkryciu wewnętrznej harmonii. Pracujemy na potrzebach i zasobach klienta. Swoją pracę poddajemy regularnej superwizji.
Wysoka wrażliwość
Dziecięce lęki
Psychoedukacja
trudności adaptacyjne
trudne emocje i zachowania
Kryzys życiowy
Zaburzenia lękowe
Brak akceptacji siebie
Trudności w relacjach
Zaburzenia psychosomatyczne
Przewlekły stres
Zaburzenia nastroju
Depresja
Awersja seksualna
Zaburzenia libido
Formy wsparcia
W jakiej formie możesz się z nami spotkać?
-
- Spotkania w gabinecie – Zapraszamy Cię do spotkania w naszym gabinecie. W przyjaznych warunkach poznasz swojego specjalistę i otrzymasz pomoc.
-
- Spotkania online- Wspieramy Was również w formie online poprzez wideo-rozmowę. Wybierz najbardziej komfortowe miejsce dla siebie i połącz się ze swoim psychologiem.
Nasz zespół:
Nina Kilińska-Chłystek
Psycholożka kliniczna, specjalistka ds. usamodzielnienia, pedagożka.
Ukończyła psychologię na APS w Warszawie, pedagogikę na UW, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Intrze. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR, kurs z zakresu pracy coachingowej w Systemie Wewnętrznej Rodziny w Danii, kurs Metody Improwizacji w Rumunii oraz kurs metody Kids Skill w LETSR. Podczas konsultacji psychologicznych pomaga oswoić dziecięce lęki, niepokoje, wspiera w trudnych momentach rozwojowych i życiowych dzieci i młodzież.
Anna Ejme
Psycholożka, superwizorka procesów grupowych, w trakcie szkolenia II stopnia na terapeutę psychodramy
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją Wspierania Rozwoju Osobowości, studium Treningu Interpersonalnego w Krakowie, Szkołę Trenerów TROP oraz Studium Coachingu Indywidualnego i Grupowego TROP w Warszawie, a także studia podyplomowe z CSR. Kształci się w Polskim Instytucie Psychodramy. Prowadzi superwizje grupowe i indywidualne, monodramę, warsztaty grupowe i procesy coachingowe.
Anna Brymora
Psycholożka, seksuolożka, trenerka umiejętności społecznych, specjalistka ds. usamodzielnienia
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe z zakresu Seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz II stopień Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR.
Wierzy w pracę opartą na mocnych stronach i zasobach młodzieży przy jednoczesnym koncentrowaniu się na potrzebach i postawionych sobie celach. Pracuje zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.
Poznanie i konsultacja
Budujemy relację, rozmawiamy o motywacji do zmiany oraz definiujemy Twoje trudności i cele do pracy.
Zgłębienie procesu psychologicznego
Podczas spotkań wspólnie rozpoznajemy, nazywamy i przepracowujemy Twoje trudności. Szukamy również Twoich zasobów i mocnych stron. To etap pogłębiania i wprowadzania zmian w Twoim życiu.
Podsumowanie i Zakończenie współpracy
Podsumowanie wsparcia, zauważenie tego, co udało się zmienić i w jakim stopniu. Omówienie sposobów i metod radzenia sobie z trudnościami w przyszłości.
Więcej o procesie psychologicznym
Jak wygląda współpraca?
Wsparcie psychologiczne jest krótkoterminową formą pomocy, z której skorzystać mogą dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu, a każde trwa około 50 minut.
Czasami częścią wsparcia psychologicznego jest też psychoedukacja. Polega ona na udzieleniu informacji o danym problemie, zgodnie z obecnym stanem wiedzy psychologicznej.
Konsultacja dzieci i młodzieży
Pierwsza wizytaPierwsza wizyta odbywa się z rodzicem/opiekunem i dzieckiem i trwa 90 minut.
Konsultacja osoby dorosłej
Pierwsza wizyta- Pierwsza wizyta (stacjonarna lub online) osoby dorosłej trwająca 50 minut.
Wsparcie psychologiczne
Kolejna wizyta- Kolejna wizyta osoby niepełnoletniej oraz kolejna osoby dorosłej trwająca 50 minut.
Opinie naszych klientów
Wsparcie psychologiczne pomogło mi w przełamaniu swoich barier, spojrzenia inaczej na świat. To, co najbardziej podoba mi się w stylu pracy dziewczyn z fundacji to, że każdego traktują indywidualnie i starają zawsze dawać z siebie 100% i nie ważne jaki byłby problem pomogą. Mają dobre podejście bo “nie robią za nas” a pokazują i tłumaczą.
Agnieszka, 18 lat
Osoby pracujące w Przestrzeni Wsparcia i Rozwoju to cudowne, zaangażowane i doświadczone kobiety, które są gotowe nieść pomoc bez względu na okoliczności. Czuje wdzięczność za to, ze trafiłam pod skrzydła tak wspaniałych osób, które są realnym wsparciem dla młodych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, tak jak ja. Zdecydowanie poleciłabym każdej potrzebującej osobie kontakt z WIRem.
Zuzanna, 20 lat
Przestrzeń WIR daje wielką szansę młodym ludziom z „ciężką przeszłością”, aby mogli bezpiecznie wejść w dorosłe życie ze świadomością i pewnością siebie, że nie są sami, zawsze mają się do kogo zwrócić z pomocą czy nawet po prostu porozmawiać o zwykłych, codziennych tematach.